Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W miniony weekend od 7 do 9 lipca przedstawiciele gminy Węgierska Górka uczestniczyli w wyjeździe do zaprzyjaźnionej partnerskiej miejscowości na Węgrzech - Lengyeltóti. Okazją do wizyty były uroczystości TÓTI NAPOK. W wizycie wziął udział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Trzydniowy pobyt na Węgrzech to możliwość nawiązania kontaktów z naszymi sąsiadami oraz wspaniała okazja do poznania obyczajów i kuchni węgierskiej. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich spróbowały swoich sił w konkursie kulinarnym. Przygotowały więc znakomite ciasta i tradycyjne polskie gołąbki, które cieszyły się ogromnym uznaniem. Ich starania zostały docenione, ponieważ jury konkursowe przyznało Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich pierwszą nagrodę w kategorii dania tradycyjne. Nie zabrakło także naszego rodzimego folkloru, bowiem podczas sobotnich uroczystości na scenie zaprezentował się zespół „Mały Haśnik”, który poprzez wspaniały i bardzo dopracowany program, najlepiej jak się tylko dało ukazał piękno naszych regionalnych tańców i śpiewów.

Pobyt w zaprzyjaźnionej gminie to nie tylko oficjalne uroczystości i spotkania. To także czas na zwiedzanie węgierskich zabytków. Delegacja z gminy Węgierska Górka udała się więc do Archikatedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Esztergomie. Po zwiedzeniu świątyni uczestnicy udali się na punkt widokowy kopuły. Po pokonaniu 413 schodów mogli podziwiać wspaniały krajobraz.

Podczas XXIV Dni Węgierskiej Górki będziemy gościć w naszej gminie przedstawicieli z Lengyeltót.

Zdjęcia: OPG Węgierska Górka

{gallery}wgwegry{/gallery}