Siatkówka plażowa jest popularną grą zespołową rozgrywaną na piasku. Od 1996 roku jest dyscypliną olimpijską. Większość techniki gry, jaka związana jest z tym rodzajem siatkówki, występuje zarówno na hali, jak i na plaży. Jednak ten konkretnie rodzaj dyscypliny sportowej posiada także swoje odrębne przepisy. Boisko do siatkówki plażowej powinno posiadać dwie równe połowy o wymiarach 8x8m. Wysokość siatki, która oddziela poszczególne części boiska to 2.43 metra. Inna jest nieco piłka do gry halowej, inna do plażowej. W siatkówce plażowej zalecana jest w kolorze żółtym lub innym jasnym. Drużyna składa się z dwóch zawodników, których - jak w każdej innej dyscyplinie sportowej - obowiązują zasady fair play. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy z linii końcowej boiska witają się z rywalami, a po zakończeniu gry podchodzą do sędziów i dziękują za prowadzenie meczu. Zasady samej gry są proste: dwa wygrane set do 21 punktów, a wygrana drużyna musi posiadać dwa punkty przewagi. W przypadku jej braku - rozgrywana jest trzecia tura meczu. Celem gdy jest przebicie piłki nad siatką na stronę przeciwnika i uniemożliwienie jej upadku we własnym polu. Zawodnik może zostać ukarany żółtą kartką, przy czerwonej - drużyna traci punkt.

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka i Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik zapraszają wszystkich sympatyków sportu na Amatorski Turniej Piłki Plażowej, który odbędzie się 16 lipca w najbliższą sobotę o godzinie 8.30. Zawody zostaną rozegrane na boiskach piaskowych w okolicy stadionu sportowego w Węgierskiej Górce. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca w OPG Węgierska Górka.

Celem imprezy jest popularyzacja piłki plażowej jako jednej z najprostszych form aktywnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowego stylu życia. To także doskonała okazja do promocji gminy Węgierska Górka.

Turniej zostanie rozegrany zgodnie z przepisami PZPS, a o jego przebiegu zdecyduje losowanie. W zawodach może wziąć udział dowolna ilość zawodników, natomiast zgodnie z przepisami gry - drużyny będą składały się z dwóch osób. Szczegółowe zasady będą objaśnione podczas Turnieju. Najlepsze drużyny otrzymają puchary i dyplomy.

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły