Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

20 maja w sali lustrzanej Pałacu Habsburgów w Żywcu odbyła się konferencja pn. „Senior wczoraj i dziś”. Prelegentami konferencji byli: ksiądz Sławomir Bednarski dyrektor Domu Pomocy Społecznej Świętej Barbary w Kleszczowie, podróżniczka i dziennikarka Elżbieta Lisowska, Anna Barabasz i Anna Jafernik przedstawicielki Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Patronem wydarzenia była Fundacja Most Pamięci, którą wspiera Starostwo Powiatowe w Żywcu. Spotkanie prowadziła seniorka Jadwiga Hutyra.

Fundacja “Most Pamięci” realizuje po raz pierwszy Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, ASOS wspierany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest wspieranie i motywowanie seniorów do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie. Priorytetem jest budowanie w sferze publicznej pozytywnego wizerunku seniora oraz starości, z którą w parze idzie pomoc obywatelska niesiona seniorom z gminy Rajcza.

Dzięki programowi do rąk seniorów trafił pierwszy numer kwartalnika "Most Aktywnego Seniora". W trakcie spotkania wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Rajcusie" oraz przygrywała kapela "Hajduki". Goście i prowadząca otrzymali pamiątkowe płaskorzeźby, za które serdecznie dziękują.

Kolejne spotkania seniorów już niebawem.

Więcej informacji z działalności Aktywnego Mostu Seniora na na kanale YouTube.

{gallery}Seniorwczoraj{/gallery}

Zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail