Znamy już zwycięzców V Rankingu Schronisk Górskich „Magazynu n.p.m”.

Trzecie miejsce zajęło Schronisko na Hali Lipowskiej, które zwyciężyło w drugiej edycji rankingu sześć lat temu i zawsze jest w ścisłej czołówce. Drugie miejsce zajęła położona w Szczawnicy Orlica, natomiast pierwsze drugi raz z rzędu Schronisko w Dolinie Roztoki.

fot. Schronisko na Lipowskiej

Po raz pierwszy organizatorzy wyróżnili osobno małe bacówki, ponieważ one w bezpośredniej konfrontacji z większymi obiektami były trochę na straconej pozycji. Zwyciężyła Bacówka na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim, prowadzona przez Darka Cegłowskiego.

fot. Dariusz Cegłowski

Ranking schronisk „n.p.m.” powstaje co dwa lata. Po ośmiu latach od pierwszej edycji organizatorzy są pewni, że ich ranking przyczynia się do tego, że poziom usług w górskich obiektach PTTK z roku na rok wzrasta. W tym roku na liście znalazło się 65 obiektów.

Co decydowało o ocenie?

Na ocenę złożyły się cztery główne kryteria: wyżywienie (jakość, wybór, a także cena), warunki noclegowe (czystość i standard pokoi) i sanitarne (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba) oraz atmosfera (nastawienie obsługi do klienta, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa).

Dla nagrodzonych to ogromne wyróżnienie i kolejny powód żeby robić to co umieją najlepiej. Gratulujemy.

Źródło: magazyn „n.p.m.” 

Udostępnij Drukuj E-mail