Bezpieczeństwo i funkcjonalność to dwie dewizy dobrego oprogramowania dla biur księgowych. Jakie cechy powinny zawierać programy księgowe, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję?

Które rozwiązanie wybrać, spośród setek propozycji na rynku? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po solidną dawkę porad, stanowiących fundament skutecznej selekcji.

Które rozwiązanie wybrać, spośród setek propozycji na rynku? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po solidną dawkę porad, stanowiących fundament skutecznej selekcji.

Czym jest program dla biur rachunkowych?

Biura rachunkowe operują na wrażliwych danych osobowych, gdzie ilość informacji do przetworzenia rodziłaby duże ryzyko błędów, gdyby system księgowy polegał wyłącznie na człowieku. Program dla biur rachunkowych staje się narzędziem automatyzującym wiele procesów i pozwalającym na zdalne prowadzenie księgowości w pełnym wymiarze. Programy księgowe oferują aktualizacje swoich funkcji w celu ich zgodności ze zmieniającymi się przepisami. Dzięki temu pracownicy biura rachunkowego nie muszą modyfikować swoich zadań i tworzyć nowych tabel/ kalkulacji, gdyż program robi to za nich. Oprogramowanie powinno zatem być kompleksowym narzędziem w rękach księgowego, czyniąc jego pracę znacznie szybszą i mniej podatną na popełnienie błędu.

Programy księgowe- jakie zadania realizują?

Najlepsze programy księgowe przejmują większość funkcji obliczeniowych, zdejmując je z barków osób prowadzących księgowość. Obecność i wiedza człowieka jest  jednak niezbędna, dlatego nie ma tu mowy o deprecjonowaniu kompetencji ludzkich. Programy do księgowości automatycznie aktualizują bazę danych o przepisach, pozwalają także szybko wprowadzać dane kolejnego przedsiębiorcy. Umożliwiają przesłanie dokumentów rozliczeniowych bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa to fundament w budowaniu pozytywnych opinii wśród klientów. Programy księgowe bardzo często łączą się z zaawansowanymi systemami CRM, które rozbudowują funkcjonalność o wystawianie faktur, zarządzanie stanem magazynowym czy realizację zamówień.

Danych księgowych nie można utracić, dlatego każdy program dla biur księgowych musi łączyć stabilność rozwiązania z szybkością i dokładnością.

Jak wybrać program dla biur rachunkowych?

Specyfika działalności biura rachunkowego wymaga kompleksowych rozwiązań, dających możliwości rozbudowy, aktualizacji oraz personalizacji pod kątem oczekiwań klientów. Biura rachunkowe współpracują z firmami jednoosobowymi i wielkimi przedsiębiorstwami, dlatego elastyczność staje się tu kluczowa dla możliwości nieskrępowanego działania. Oprogramowanie Reset 2 stanowi odpowiedź na najbardziej zaawansowane potrzeby biura rachunkowego, opierając się na 5 filarach: bezpieczeństwo, elastyczność, funkcjonalność, oszczędność i wygoda. Programy księgowe z trzech serii- Standard, Pro oraz SBO, umożliwiają wystawianie i rejestrowanie dokumentów, rozliczanie VAT, PIT i CIT dla każdej branży, rozliczanie czasu pracy i wynagrodzeń, a także integrację z SAP Business One. Program dla biur rachunkowych od Reset2 to obecnie najbardziej kompleksowe narzędzie tego typu. Odwiedź stronę www.reset2.pl w celu uzyskania więcej informacji o produkcie, który umożliwia szybszą i łatwiejszą realizację codziennych zadań rachunkowych.

Udostępnij Drukuj E-mail