Seniorki i Seniorzy to ogromny, często niewykorzystany potencjał ludzki naszego regionu.  To osoby z ogromnym doświadczeniem życiowym, niejednokrotnie z mnóstwem ciekawych pomysłów, które z różnych powodów nie mogą być wcielone w życie.

Żywiecka Fundacja Rozwoju startuje z projektem, który właśnie do nich jest skierowany, mającym na celu ich aktywizację społeczną w różnych obszarach. "Działaj bez limitu", bo taką nazwę nosi ów program, przeznaczony jest dla osób w wieku 60 i więcej lat. Pierwsze spotkanie organizacyjno-informacyjne dotyczące jego szczegółów odbędzie się 26 kwietnia, o godzinie 11:00 w Piwiarni Żywieckiej.

Masz minimum 60 lat, wolny, niespożytkowany czas, pomysł lub po prostu chęć do działania, niekoniecznie dokładnie sprecyzowaną, by coś zmienić lub zaangażować się w ciekawą inicjatywę? Przyjdź, może okaże się, że to jest właśnie pomysł stworzony dla Ciebie. Poznasz bliżej innych ludzi, z którymi wspólnie uda się stworzyć i skutecznie wcielić w życie coś niepowtarzalnego lub po prostu dokonać zmian na lepsze. Jeśli nie, miło spędzisz czas w gronie ciekawych i inspirujących ludzi.

Podczas wspólnych spotkań z pracownikami Fundacji zdiagnozujecie swoje potrzeby i oczekiwania oraz przedstawicie problemy, z którymi musicie się na co dzień borykać. Wymienicie opinię i przedyskutujecie swoją sytuację, by móc rozpoznać najbardziej palące trudności, jakim musicie stawić czoła. Poza tym, w ramach programu Żywiecka Fundacja Rozwoju rozdysponuje środki finansowe, które przeznaczone będą na zorganizowanie dowolnego działania wypracowanego przez Was w miniprojektach, które powstaną podczas realizacji programu.

Projekt przewiduje różnorakie działania, które odbędą się poprzez warsztaty i konsultacje, na których uczestnicy dowiedzą się m. in.: o swoich prawach w lokalnych społecznościach, jak działa gmina i jak można porozumiewać się z lokalnymi samorządami. Poznają zasady pisania projektów, jak również możliwości pozyskiwania finansów na swoje pomysły, a przede wszystkim, gdzie i jak szukać inspiracji do działania.
Spotkania w w ramach programu odbywać się będą w Żywcu, ale są też zaplanowane wizyty z Seniorami w innych miejscach naszego kraju, gdzie podobne programy przyniosły wiele pozytywnych efektów. W ich trakcie będzie można zobaczyć, że wspólnie można działać naprawdę skutecznie i z korzyścią dla wielu.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy Fundacji. Szczegóły na plakacie poniżej.

Projekt zostanie zrealizowany ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020, Edycja 2018; Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Udostępnij Drukuj E-mail