Szanowni Państwo, w niedzielę 14 lipca serdecznie zapraszamy do oddawania krwi. Akcja będzie miała miejsce przy Parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Radziechowach, w godzinach od 9 do 13.
"Krew jest na wagę złota. Nie ma cenniejszego „towaru" " tak mówią specjaliści.
Zapotrzebowanie na krew zawsze będzie ogromne. Zazwyczaj nie zastanawiamy się skąd pochodzi, jest dla nas jasne, że po prostu ma być. Ciągle potrzebni są dawcy krwi. Stąd wziął się pomysł, by do naszej Gminy po raz kolejny zaprosić Krwiobus. Przypomnijmy, iż podczas ostatniej zbiórki 3 lutego, krew oddały 23 osoby. Chętnych było dużo więcej, ponad 40 osób, ale niestety nie wszyscy zostali zakwalifikowani. 
Kto może oddać krew?

Zgłaszający się do oddania krwi ( 18 – 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

  • dowód osobisty,
  • legitymację studencką,
  • prawo jazdy,
  • paszport,
  • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy zgłaszający się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. 
Krew będzie można oddać w Krwiobusie czyli mobilnym punkcie poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w dniach wolnych od pracy. Podczas akcji można również zapisać się do Banku dawców szpiku kostnego.

Serdecznie zapraszamy

Udostępnij Drukuj E-mail