Z darmowych przejazdów oferowanych przez Koleje Śląskie można było korzystać od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Oferta dotyczyła uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogli korzystać również najmłodsi, w tym wypadku wystarczyło posiadać dokument potwierdzający wiek.

Kolejna edycja akcji „Kolej na Ferie” potwierdziła, że Koleje Śląskie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. 167 tysięcy dzieci i młodzieży skorzystało z tej oferty i mogło za darmo zwiedzać województwo śląskie. Będziemy inwestować w rozwój kolei bo to ekologiczny transport, przyjazny środowisku– mówił marszałek Jakub Chełstowski, podczas konferencji podsumowującego akcję.

„Kolej na ferie” była też dla nas nie lada wyzwaniem od strony organizacyjnej. Z myślą o zwiększonych potokach podróżnych pozyskaliśmy 5 dodatkowych pojazdów do naszego parku taborowego. Średnio w ciągu każdego dnia przygotowane zostało około 40 wzmocnień dla poszczególnych kursów, tak aby zapewnić większy komfort podróżnym.

Szczególnie cieszy nas, że wyjątkową popularnością cieszyły się dodatkowe atrakcje organizowane z okazji ferii przez Koleje Śląskie – co dowozi, że kolej jest niemałą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Aby przybliżać tajniki kolejowej pracy dwa razy zaprosiliśmy młodych pasjonatów do zwiedzania naszej bazy przy ulicy Raciborskiej. Zainteresowanie okazało się tak duże, ze organizowaliśmy dodatkowe tury wycieczek – łącznie odwiedziło nas ok. 360 osób. W ramach akcji wybraliśmy się też w wycieczkę… do Krakowa. Łącznie w podróż do stolicy województwa małopolskiego wyruszyło z nami ok 200 osób, a na pokładzie na najmłodszych czekała moc atrakcji.

 

 

Żródło: kolejeslaskie.com 

Udostępnij Drukuj E-mail