Z okazji 25-lecia Zespołu Regionalnego „ Grojcowianie” z Wieprza, pragniemy przybliżyć dzieciom, młodzieży i dorosłym jego działalność, zachęcić do bliższego poznania jego historii i wpływu na rozwój kultury regionalnej w naszej Gminie. Konkurs będzie polegał na wykonaniu prac w różnych formach; mogą to być prace plastyczne, rysunki, plakaty, komiksy lub w formie pisemnej – opowiadanie, list, piosenka, wiersz – mile widziane będą prace literackie napisane językiem regionu, czyli gwarą Górali Żywieckich. Po zapoznaniu się z regulaminem, nastąpi czas na przygotowanie prac w dowolnej formie. Nadesłane na konkurs prace oceni komisja. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone w wydawnictwie jubileuszowym, w którym znajdzie się również historia Zespołu. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni i spotkają się podczas Gali Rozdania Nagród połączonej z koncertem Zespołu, w trakcie której odbędzie się także wystawa nadesłanych prac. Przewidujemy również nagrodę dla placówki oświatowej, z której napłynie największa ilość prac.

Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej www.grojcowianie.org gdzie znajduje się pełny Regulamin Konkursu oraz FB Stowarzyszenia https://www.facebook.com/grojcowianiewieprz/?ref=bookmarks

Istnieje możliwość zorganizowania spotkań-warsztatów w placówkach oświatowych mających na celu przybliżenie uczestnikom istoty konkursu. Spotkania poprowadzą instruktorzy Zespołu Jadwiga Jurasz – (kom. 607 174 290) i Brygida Murańska ( kom. 504 681 240).

Udostępnij Drukuj E-mail