Jednym z działań realizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach projektu pn. „Beskidy zapraszają” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa RP  za pośrednictwem Euroregionu Beskid był udział w Targach Turystycznych pn. „Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego” we Wrocławiu w dniach 28 lutego -1 marca 2020 r.

Podczas trwania targów turystycznych Powiat Żywiecki wraz z partnerem czeskim i Stowarzyszeniem Region Beskidy na regionalnym stoisku Beskidy promował atrakcje turystyczne regionów, walory krajobrazowe i kulturalne pogranicza polsko-czeskiego (tj. schroniska górskie w Beskidach, turystykę aktywną, bogate kalendarium imprez kulturalnych i sportowych, bazę noclegową), a także  przedstawił na żywo zwyczaje i obrzędy obu regionów.

Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość degustacji tradycyjnych potraw regionalnych takich jak: chleba ze smalcem, różnego rodzaju sera, tradycyjnych ciast i wędlin, pierników żywieckich oraz piwa.

Promocję Beskidów uświetnił występ kapeli góralskiej, prezentującej unikalny styl, nieodłącznie kojarzący się z tradycją i kulturą Beskidów. Każdy występ kapeli przyciągał dużą liczbę zwiedzających nasze stoisko. Dodatkową atrakcją stoiska było wykonywanie kwiatów z bibuły przez twórcę ludowego.

Udział w Targach Turystycznych we Wrocławiu był ważnym elementem w kreowaniu pozytywnego wizerunku Beskidów. Dziękujemy naszym partnerom za wspólną promocję Beskidów tj. partnerowi projektu - Zajmove Sdruzeni Frydlantsko Beskydy wraz z Heleną Pešatovą oraz Stowarzyszeniu „Region Beskidy” reprezentowanym przez Prezesa Stowarzyszenia Przemysława Kamińskiego oraz Dyrektora Biura Marcina Filipa. Wśród osób, które gościły na naszym stoisku byli m. in. Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata, Prezydent Miasta Bielska – Białej Jarosław Klimaszewki, delegacja z Czech wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Frydka Mistka Karelem Deutscherem, delegacja ze Słowacji wraz z Burmistrzem Miasta Namestova Milanem Hubikiem oraz przedstawiciele samorządów i organizacji turystycznych.

źródło i zdjęcia: zywiec.powiat.pl

Udostępnij Drukuj E-mail