Premier Morawiecki na konferencji prasowej podał informację, że zostają wprowadzone nowe obostrzenia w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Zwiększył się dystans jaki musimy przestrzegać do 2 metrów od drugiej osoby. We wszystkich sklepach i aptekach od godziny 10:00 do 12:00 bedą mogły robić zakupy jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Wprowadzamy ograniczenie dostępu do parków, bulwarów, do skwerów, miejsc rekreacji, plaż, bo widzieliśmy, że nie zachowaliśmy dyscypliny społecznej w takim wymiarze jak powinniśmy. Wprowadzamy zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich - podaje Premier 

Wprowadzony został limity korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę.

Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób. W urzędach pocztowych, ze względu na wieksze ścisnięcie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko.

Obecnie codziennie mamy 200-250 nowych zakażeń. Wszystkie modele dotyczące przebiegu epidemii mówią o podwajaniu co kilka dni tych przyrostów. Musimy ograniczyć nasze kontakty, żeby ograniczyć przyrosty, ale nie o 50 proc. tylko o 80-90 proc - mówił Minister Zdrowia

Wprowadzamy obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach.

 

 

źródło i grafiki: Kancelaria Premiera

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail