Po godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wszystkie obostrzenia i zasady związane z epidemią koronawiursa w Polsce zostały przedłużone do 19 kwietnia. 

O 2 tygodnie, do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruchu kolejowego międzynarodowego. Podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole na granicach i obowiązkową kwarantannę.

Możliwe, że niektóre obostrzenia będą funkcjonowały jeszcze dłużej. Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. - mówił Premier Morawiecki

Przesuniete zostały również egzaminy maturalne i ósmoklasistów. O tym kiedy się odbędą rząd poinformuje z trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Na kolejne tygodnie zamknięte będą szkoły i przedszkola. Zasiłek opiekuńczy dla rodziców będzie przedłużony. Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, którzy świadczą naukę w trybie zdalnym. Jakość tej nauki coraz bardziej się poprawia. Na najbliższe 20 dni, zgodnie z prawem międzynarodowym, do 3 maja zamknięte będą granice. Obowiązywać będą te zasady jak do tej pory - mówił Premier

Od przyszłego czwartku (tj. 16.04)  wejdzie w życie obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej - informuje Łukasz Szumowski Minister Zdrowia. 

 

Udostępnij Drukuj E-mail