Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie docierają do mnie bardzo niepokojące informacje o niedopuszczalnym traktowaniu personelu medycznego w miejscach publicznych.

Chciałbym zaapelować do tych wszystkich „idiotów”, którzy pozwalają sobie na atakowanie pracowników żywieckiej służby zdrowia lub na niewłaściwe komentarze pod ich adresem.  

Wyrażam całkowitą dezaprobatę dla takiego postępowania które dyskryminuje tych ludzi, a szczególnie takie, które traktuje pracowników ochrony zdrowia jak trędowatych, uniemożliwiając im zrobienie zakupów. Mam jednak oczywiście nadzieję, że te skandaliczne zachowania to tylko niewielki margines.

Pamiętajcie, że choroba nie wybiera! Dzisiaj kiedy koronawirus zdominował codzienne życie oraz zagraża naszemu zdrowiu i życiu, pracownicy służby zdrowia z wielką determinacją i odwagą walczą z pandemią. Każdy z nas i w każdej chwili może potrzebować ich pomocy, a oni tej pomocy nie odmówią.

Zwracam się do Mieszkańców Powiatu Żywieckiego i apeluję żeby reagować w odpowiedni sposób na ewentualne ataki wobec środowiska medycznego. Moim zdaniem jesteśmy winni tym osobom ogromną wdzięczność i szacunek za godną naśladowania postawę obywatelską w wykonywaniu tej niezwykle odpowiedzialnej pracy mimo ponoszonego ogromnego ciężaru ryzyka, dla dobra całego naszego społeczeństwa!

Starosta Żywiecki

Andrzej Kalata

źródło: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Udostępnij Drukuj E-mail