Diecezja Bielsko-Żywiecka zaprasza na "Ewangelizacje w Beskidach". W tym roku będzie ona polegać na zdobywaniu konkretnych szczytów w Beskidach. Na każdym z zaplanowanych na te wakacje szczytów do zdobycia czekać mają między godz. 11.00 a 13.00 członkowie wspólnot ewangelizacyjnych z pieczątką potwierdzającą zdobycie góry. 

Lista zaplanowanych do zdobycia szczytów jest następująca: 4 lipca – Barania Góra („Źródło”), 11 lipca – Leskowiec („Zdumienie”), 18 lipca – Wielka Czantoria („Rozmowa Ojca z Synem”), 25 lipca – Pilsko („Praca”), 1 sierpnia – Mędralowa („Obraz i podobieństwo”), 8 sierpnia – Polica („Sąd”),15 sierpnia – Romanka („Posłowie”), 22 sierpnia –Wielka Racza („Bóg Przymierza”).

„Ewangelizacja w Beskidach” to inicjatywa, która narodziła się wśród wspólnot związanych z rychwałdzkim sanktuarium. Ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są m.in.: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

źródło: diecezja.bielsko.pl

Udostępnij Drukuj E-mail