fot. Rafał Skawiński

W minioną sobotę 19 września 2020 r. w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA w Jeleśni odbył się Pokaz Kina Plenerowego zorganizowany przez Wójt Gminy Jeleśnia, Świetlicę “Sylaba”, Klub Seniora, Stowarzyszenie “Aktywne Beskidy” oraz firmę Żywiec Zdrój.

Tematem przewodnim spotkania była współpraca gminy Jeleśnia i firmy Żywiec Zdrój w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy. Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że troska o zasoby wodne i środowisko naturalne to sprawa wszystkich mieszkańców regionu, zachęcając uczestników wydarzenia do włączenia się w akcję poprzez rozsądne gospodarowanie wodą.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

W tym celu na dużym ekranie wyświetlone zostały filmy powstałe w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA. Ich bohaterowie - podopieczni Fundacji Braci Golec - spotkali się z przedstawicielami samorządów, Nadleśnictwa Węgierska Górka i organizacji pozarządowych, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób troszczyć się o zasoby wodne Żywiecczyzny, a także poznać przykłady dobrych praktyk i działań podjętych lokalnie dzięki współpracy z firmą Żywiec Zdrój. Wśród prezentowanych inicjatyw znalazły się m.in. zbieranie deszczówki, sadzenie drzew czy dbanie o kwietnych łąk. W jednym z filmów wystąpiła Wójt Gminy Jeleśnia – p. Anna Wasilewska – która opowiedziała o realizowanych we współpracy ze spółką Żywiec Zdrój projektach rozbudowy infrastruktury wodnej w celu zapewnienia mieszkańców gminy dostępu do dobrej jakości wody pitnej. O współpracy p. Wójt wspomniała również ze sceny, wymieniając takie wspólne inicjatywy, jak remont ujęcia w Sopotni Wielkiej, budowę wodociągu w Mutnym czy budowę wodociągów Jeleśnia, Krzyżowa.

FILM: DW FILM

Na scenie obecna była również dyrektor zakładu Żywiec Zdrój w Jeleśni, p. Katarzyna Dębska, która opowiedziała o założeniach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA, a także przekonywała uczestników wydarzenia, że każdy z nas ma realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie i razem powinniśmy działać, aby zagwarantować dostęp do wody następnym pokoleniom.

Spotkanie było również okazją, aby nagrodzić laureatów konkursu “Łapmy wodę” zorganizowanego w ramach kampanii przez Fundację Ekologiczna ARKA. Autorzy najbardziej kreatywnych prac prezentujących racjonalne gospodarowanie wodą w przydomowych ogródkach, wyróżnieni zostali praktycznymi beczkami do zbierania deszczówki.

FOTO: RAFF STUDIO


SPOTKANIE PEŁNE ATRAKCJI


Na uczestników spotkania czekał również wieczorny seans, podczas którego zaprezentowany został film Ocalić Arktykę w reżyserii Grethe Bøe-Waal. Film opowiadał on o trójce rodzeństwa, którzy na skutek nieoczekiwanego splotu wydarzeń znaleźli się zupełnie sami na bezludnej wyspie pod biegunem północnym, zmagając się z arktycznym klimatem i miejscową fauną w oczekiwaniu na ratunek. Swoją tematyką film nawiązywał do ważnych kwestii związanych ze zmianami klimatu i potrzebą działania na rzecz ochrony zasobów wodnych, które w swojej kampanii porusza Żywiec Zdrój.


Nie zabrakło również występów – podczas części artystycznej na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół pieśni i tańca “Krokusy” oraz zespół wokalno-instrumentalny “Trio Vega”. Zobaczyć można było również występ taneczno-gimnastyczny w wykonaniu uczestniczek zajęć w "Klubie Sylaba”. Z kolei w budynku świetlicy odbyła się licytacja obrazów lokalnych twórców. Można było również podziwiać wystawę rękodzieła w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich oraz nabyć dekoracje wykonane techniką decoupage. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, takich jak miasteczko dmuchańców, gry i zabawy ruchowe, konkursy ekologiczne oraz loteria z nagrodami.

FOTO: RAFF STUDIO


Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.

Udostępnij Drukuj E-mail