Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który wchodzi w skład tkanek każdego żywego organizmu. U człowieka wchodzi on głównie w skład skóry, gdzie odpowiada za właściwy poziom jej nawilżenia oraz elastyczności. Ten naturalny związek posiada wyjątkowe zdolności do wiązania wody. Jest on odpowiedzialny za młody wygląd skóry. Niestety, wraz z postępem czasu ilość kwasu hialuronowego w tkankach maleje. Dochodzi wtedy do przyspieszonych procesów starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy a medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny skoncentrowaną na estetyce ciała i twarzy człowieka. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się bardzo dużym powodzeniem – stanowią one skuteczną alternatywę dla chirurgii plastycznej, ale także zabiegów kosmetycznych. Jednym z najczęściej używanych związków podczas zabiegów medycyny estetycznej jest właśnie kwas hialuronowy Mikołów jest jednym z miast, w którym można skorzystać z pełnej palety zabiegów na jego bazie. HA w medycynie estetycznej używany jest przede wszystkim jako związek o charakterze wypełniającym. Wstrzyknięty w tkanki nadaje im większą objętość, a dzięki temu pozwala na ich modelowanie.

Zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym

Gabinety medycyny estetycznej z użyciem kwasi hialuronowego to pełna paleta procedur, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Są to przede wszystkim:

  • Usuwanie zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego – związek ten powoduje wypełnienie zmarszczek i nadanie twarzy młodszego wyglądu.

  • Mezoterapia igłowa – zabieg wstrzykiwania związków aktywnych, w tym kwasu hialuronowego w tkanki, ma działanie profilaktyczne, zmniejsza widoczność oznak starzenia.

  • Wolumetria twarzy – procedura powodująca podniesienie owalu twarzy, który opada na skutek procesów starzeniowych.

  • Powiększanie i modelowanie ust – zabieg ten pozwala na nadanie ustom atrakcyjnego wyglądu, są one większe, bardziej pełne, symetryczne.

  • Odmłodzenie dłoni, szyi i dekoltu – procedura przebiega podobnie do zabiegu usuwania zmarszczek i powoduje poprawę wyglądu tych elementów ciała.

Obecnie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego można wykonać w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Adresy gabinetów, ich oferty oraz cenniki usług można znaleźć za pośrednictwem internetu.

Udostępnij Drukuj E-mail