Szanowni Państwo,
Wszyscy z niepokojem obserwujemy rosnącą liczbę wyników dodatnich zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie kraju. Dla nas szczególnie niepokojące są wyniki testów na terenie naszego powiatu. 209 wyników pozytywnych w środę, 117 wyników pozytywnych w czwartek dają naprawdę poważne powody do niepokoju.
Jeszcze bardziej niepokoi sytuacja związana z hospitalizacją. Jak poinformował starosta żywiecki Andrzej Kalata, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.
Dlatego wspólnie z wójtami powiatu żywieckiego, a przede wszystkim mieszkańcami naszego miasta i powiatu przyłączam się do apelu Pana Starosty Andrzeja Kalaty do środowiska medycznego o wsparcie w działaniu Szpitala Żywiec.
Zdrowie jest naszą wspólną sprawą, i tylko Wy – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni możecie pomóc w tej trudnej, niespotykanej dotąd sytuacji. Nasze życie i zdrowie jest w Waszych rękach! Apeluję zatem do Was i proszę Was o podjęcie pracy na rzecz ratowania ludzkich istnień.
Osoby, które przeczytają ten apel bardzo proszę o udostępnienie go dalej, by dotarł do jak największej liczby osób, wśród których być może znajda się osoby związane ze służbą zdrowia, a które mogłyby nas wspomóc w tej trudnej sytuacji.
APEL STAROSTY ŻYWIECKIEGO DO ŚRODOWISKA PERSONELU MEDYCZNEGO
Szanowni Państwo,
Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracam się z apelem o pomoc dla Mieszkańców Powiatu Żywieckiego.
Z informacji, jakie uzyskałem, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.
Stąd też zwracam się z olbrzymią prośbą do personelu medycznego, w tym do lekarzy rodzinnych, lekarzy mieszkających na terenie Powiatu Żywieckiego różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników KPP o wsparcie pracy oddziałów Szpitala Żywiec. Każda godzina dyżurowa przepracowana przez Państwa miałaby olbrzymie znaczenie dla pacjentów wymagających hospitalizacji i oznaczałaby rozciągnięcie opieki nad Państwa pacjentami na terenie nowoczesnego szpitala.
Zwracam się do Państwa nie w swoim imieniu, ani też nie w imieniu Szpitala Żywiec, ale w imieniu Mieszkańców Powiatu Żywieckiego – pacjentów, wśród których mogą znaleźć się Wasi znajomi, przyjaciele czy rodzina.
Wszelkie zapytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia prosimy kierować do:
InterHealth Canada
Szpital Żywiec
tel. 736 625 641
tel. 696 929 586
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W sprawach innych związanych z tym apelem do:
Starostwa Powiatowego w Żywcu
tel. 33 860 50 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
źródło: Antoni Szlagor
Udostępnij Drukuj E-mail