Epidemia koronawirusa spowodowała znaczne zawirowania w wielu branżach. Dotknęła ona również prawników, w tym adwokatów, radców prawnych czy notariuszy. Ich kancelarie nadal mogą prowadzić obsługę interesantów, lecz wielu prawników zdecydowało się na zaoferowanie swoim klientom dodatkowych usług, między innymi obsługi prawnej online.

Z usług prawnych korzystamy wtedy, gdy potrzebujemy pomocy specjalisty w danej dziedzinie prawa, na przykład rodzinnego i opiekuńczego, karnego czy prawa pracy. Wtedy prawnik może dokładnie zapoznać się ze sprawą, a także zapewnić wsparcie w ramach przygotowana potrzebnej dokumentacji i reprezentacji w sądach. Dzisiaj, gdy ważna jest społeczna izolacja, działanie wielu kancelarii prawnych uległo zmianie. Jak zatem bezpiecznie skorzystać z pomocy prawnika w dobie epidemii koronawirusa?

Warto umówić się na spotkanie z wyprzedzeniem

Gdy konieczna jest osobista konsultacja ze specjalistą jak adwokat czy radca prawny, warto przede wszystkim z wyprzedzeniem umówić się na spotkanie. Przychodzenie bez wcześniejszego umówienia terminu najczęściej będzie skutkowało koniecznością powrotu do domu, ponieważ kancelarie przyjmują dzisiaj głównie klientów, którzy wcześniej zaanonsowali swoje przybycie. Dzięki temu redukuje się również ryzyko przenoszenia wirusa. Najlepiej zatem zadzwonić do prawnika jak adwokat Zabrze czy też w innym wybranym przez siebie mieście, aby uzgodnić termin wizyty. Wtedy można mieć pewność, że prawnik będzie czekał na nas w umówionym dniu i godzinie. W kancelariach stosowane są także odpowiednie środki bezpieczeństwa – przezroczyste pleksi oddzielające prawnika od interesanta, ważna jest dezynfekcja przed i po wyjściu z kancelarii, dezynfekowaniu poddawane są powierzchnie wspólne. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko związane z infekcją.

Porady prawne dostępne także przez internet

Warto także wskazać, że coraz częściej kancelarie prawne świadczą również swoje usługi za pośrednictwem internetu. To dobre rozwiązanie, gdy trzeba uzyskać poradę prawną, otrzymać opinie na temat jakiegoś dokumentu lub też zlecić przygotowanie wniosku o rozwód. Poradę prawną online można otrzymać zatem błyskawicznie – bez konieczności udawania się do kancelarii osobiście. Aby skorzystać z poradnictwa prawnego przez internet, należy w pierwszej kolejności wybrać świadczącą takie usługi kancelarię, a w następnej kolejności skontaktować się z nią online i przekazać swoje zapytanie. Prawnik przygotuje odpowiedź w wyznaczonym czasie, po otrzymaniu zapłaty.

 

Udostępnij Drukuj E-mail