Szanowni Państwo,
Góra Grojec jest jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście. Widoki jakie rozpościerają się ze Średniego Grojca są jednymi z ładniejszych w Beskidach. W tym roku został odnowiony krzyż papieski, powstało również palenisko z kamiennymi siedziskami na szczycie Średniego Grojca, aktualnie trwa odnowienie oznakowania szlaków turystycznych, a kolejną, jednocześnie największą, realizowaną w tym roku inwestycją jest droga dojazdowa do tego miejsca. Udało się j pozyskać środki na jej budowę dzięki znacznemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
By nie zmniejszać retencji, a także by droga ta miała solidną konstrukcję, jej projektanci zdecydowali, że zostanie ona wykonana z płyt betonowych wielootworowych. W ramach prac przewidywane jest wyrównanie istniejącej nawierzchni, profilowanie i dogęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego grubości 20cm, wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych Jumbo 100x75x12 na posypce piaskowej grubości 5cm oraz wykonanie obustronnych poboczy z tłucznia. Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) wynosi 260000.57 zł. Planowy termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.
Ta oraz inne inwestycje realizowane w otoczeniu Grojca mają na celu zwiększenie jego atrakcyjności, jako miejsca przyjaznego dla turystów. Mam nadzieję, że zachęci też właścicieli ziemi w okolicy do inwestowania w nią, i stwarzania w tamtej okolicy jak największej ilości miejsc przyjaznych dla turystów.
Góra Grojec, podobnie jak Jezioro Żywieckie jest wielką szansą dla lokalnej turystyki. Ułatwienie dojazdu daje szansę na wiele ciekawych działalności, które mogą ich właścicielom w przyszłości przysporzyć kapitału, a otoczenie góry Grojec uczynić jednym z bardziej popularnych miejsc w Beskidach.
 
Antoni Szlagor
 
 
 
Udostępnij Drukuj E-mail