06.12.2020 r. (nd), o godz. 15:00 w przestrzeni internetowej, a przede wszystkim na portalach społecznościowych odbędzie się premiera świątecznego teledysku w wykonaniu Zespołu Chwila i Kapeli PoPieronie. Teledysk powstał do pastorałki pt. "Dziecina Mała", której wspomniani wykonawcy mieli okazję słuchać od najmłodszych lat w wykonaniu swoich rodziców i dziadków, podczas tradycyjnego kolędowania w Beskidach.
 
 
Mając na uwadze obecnie panujący czas - muzycy pragną, aby pastorałka była formą zapowiedzi oczekiwania najpiękniejszego czasu - Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto Zespół Chwila oraz Kapela PoPieronie nie zamierzają zakończyć działania na samym promowaniu pastorałki w tym sezonie świątecznym. Już niebawem pojawią się szczegółowe informacje na ten temat, dlatego gorąco zachęcamy do śledzenia ww. kanałów społecznościowych.
 
Kilka słów o wykonawcach:

Zespół Chwila powstał w 2015 r. z inicjatywy Karoliny Prochot, Jakuba Walusia, Konrada Sadlika i Stanisława Dudka. Zespół jest kreatywnym połączeniem wielu gatunków muzycznych na bazie utworów kolędowych. Wszyscy muzycy zespołu pochodzą z Beskidów i współpracują ze sobą od wielu lat, grając w różnych stylistycznie projektach muzycznych (Chór Harmonia, Kapela PoPieronie, Lunatyp, a także solowych). Głównym celem projektu "Chwila" było stworzenie oryginalnych opracowań do kolęd i pastorałek. Mimo szerokich inspiracji twórczość ta nie zatraciła tradycyjnego, ponadczasowego charakteru.
 
 
 
Członkowie zespołu:
Karolina Prochot – śpiew,
Konrad Sadlik – śpiew, perkusja, perkusjonalia,
Wojciech Maciejowski – skrzypce,
Jakub Waluś – akordeon,
Tymoteusz Tomala – fortepian,
Maciej Ormaniec – śpiew, kontrabas, gitara basowa.
 
Kapelę PoPieronie od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie. W trakcie swojej działalności kwintet „PoPieronie" koncertował na wielu scenach polskich i zagranicznych. Upiększał swą grą i śpiewem masę imprez okolicznościowych oraz festiwali międzynarodowych, szczególnie tych poświęconych muzyce ludowej.
 
 
Członkowie zespołu:
Bożena Miszczyk - skrzypce
Brygida Sordyl - śpiew, altówka
Zuzanna Węglarz - śpiew, skrzypce
Wojciech Maciejowski - skrzypce
Maciej Ormaniec - śpiew, kontrabas
 
Udostępnij Drukuj E-mail