W dniu 06 I 2021 r. (śr) o godz. 19:30 rozpocznie się koncert w formie Live Stream, który będzie transmitowany na kanałach społecznościowych zespołów (Facebook/YouTube).
Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie oraz w wydarzeniu, którego link zamieszczamy w tym miejscu -> https://fb.me/e/O0A8kyHi

Koncert jest zwieńczeniem współpracy dwóch zespołów, które postanowiły połączyć siły i zaprezentować wspólnie zrealizowaną pastorałkę pt. "Dziecina Mała".
Zachęcamy do wysłuchania i podzielenia się z bliskimi -> https://www.youtube.com/watch?v=EPZmig6j7XU&feature=youtu.be 
 

W ramach koncertu zespoły będą wspierać charytatywną zbiórkę pieniężną na rzecz Mai Ormaniec cierpiącej na skoliozę kręgosłupa i wrodzoną łamliwość kości. Link do zbiórki -> https://www.siepomaga.pl/waleczna-maja

Patronami koncertu są: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu.
 
Kilka słów o wykonawcach:
Zespół Chwila powstał w 2015 r. z inicjatywy Karoliny Prochot, Jakuba Walusia, Konrada Sadlika i Stanisława Dudka. Zespół jest kreatywnym połączeniem wielu gatunków muzycznych na bazie utworów kolędowych. Wszyscy muzycy zespołu pochodzą z Beskidów i współpracują ze sobą od wielu lat, grając w różnych stylistycznie projektach muzycznych (Chór Harmonia, Kapela PoPieronie, Lunatyp, a także solowych). Głównym celem projektu "Chwila" było stworzenie oryginalnych opracowań do kolęd i pastorałek. Mimo szerokich inspiracji twórczość ta nie zatraciła tradycyjnego, ponadczasowego charakteru.
 
 
 
Członkowie zespołu:
Karolina Prochot – śpiew, kazoo,
Konrad Sadlik – śpiew, perkusjonalia,
Wojciech Maciejowski – skrzypce,
Jakub Waluś – akordeon,
Tymoteusz Tomala – fortepian,
Maciej Ormaniec – śpiew, kontrabas, gitara basowa, Seweryn Piętka - perkusja.
 
Kapelę PoPieronie od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie. W trakcie swojej działalności kwintet „PoPieronie" koncertował na wielu scenach polskich i zagranicznych. Upiększał swą grą i śpiewem masę imprez okolicznościowych oraz festiwali międzynarodowych, szczególnie tych poświęconych muzyce ludowej.
 
 
Członkowie zespołu:
Bożena Miszczyk - śpiew, skrzypce,
Brygida Sordyl - śpiew, altówka,
Zuzanna Węglarz - śpiew, skrzypce,
Wojciech Maciejowski - skrzypce,
Maciej Ormaniec - śpiew, kontrabas.
Udostępnij Drukuj E-mail