W sezonie letnim dbają o nasze bezpieczeństwo na Jeziorze Żywieckim. Kim są, czym na co dzień się zajmują, co kontrolują, gdzie można się bezpiecznie kąpać na żywieckim akwenie, w jaki sposób dochodzi do największej liczby utonięć, jakie są konsekwencje pływania pod wpływem alkoholu oraz wiele innych rzeczy, z których na co dzień mało kto sobie zdaje sprawę zostały poruszone w poniższym reportażu.

Wypoczynek nad wodą niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. W ciągu ostatnich 5 lat na terenie całego kraju utonęło ponad 3000 osób. Rokrocznie dochodzi do największej liczby utonięć w miejscach niestrzeżonych, ale w których kąpiel nie jest zabroniona. Poniżej statystyki utonięć z ostatnich 5 lat:

Rok 2012 – 449

Rok 2013 – 709

Rok 2014 – 646

Rok 2015 – 571

Rok 2016 – 504

Rok 2017 – 139…(stan na 17.07)

 

Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji nagrania i poświęcony czas policjantom z Komisariatu Policji w Łodygowicach sierż. szt. Bartłomiejowi Fijak oraz st. sierż. Sebastianowi Kubicy. Osobne podziękowania za otwartość we współpracy należą się oficerowi prasowemu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu Pani asp.szt. mgr Mirosławie Piątek.

______________________________________________________________________________________________________________

Wystąpili:

sierż. szt. Bartłomiej Fijak

st. sierż. Sebastian Kubica

Reżyseria: Żywiec997

Zdjęcia i montaż: Mariusz Jasek

Muzyka: Szymon Pytel

Nagrania z drona: Tomasz Figura

Produkcja: WGmedia.eu