XIV Sesja Rady Powiatu w Żywcu

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu w Żywcu odbyła się debata w sprawie planowanej likwidacji Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce.

Sesja Rady Powiatu w Żywcu ws likwidacji szkoły.WGmedia.eu Mariusz Jasek realizacjelive.


W rozmowach z zarządem Starostwa Żywieckiego, przedstawiciele władz gminy Wegierska Górka argumentowali zasadność dalszego istnienia szkoły, w pełni odnosząc się do informacji otrzymanych od Radnych Powiatowych w Żywcu; tłumaczy Wicewójt gminy Węgierska Górka Marian Kurowski.
O całym procederze likwidacji szkoły w Węgierskiej Górce nikt z grona pedagogicznego, władz gminy Węgierska Górka nie został poinformowany, zrobiono to w ostatniej chwili.
Delegacja, która udała się do Starostwa Żywieckiego w składzie: dyrektor ZSZiO w Wegierskiej Górce , Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, przewodniczący Rady Gminy Wojciech Sobel oraz dyrekcja firmy Metalpol, została zignorowana w dyskusji przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Żywcu.
Ostatecznie przy 13 glosach "za", 12 "przeciw" oraz dwóch "wstrzymujących się" radni Rady Powiatu Żywieckiego podjęli uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Prof. J. Buzka w Węgierskiej Górce.
Władze gminy Węgierska Górka planują podjęcie kolejnych działań w sprawie zachowania ZSZiO
w Węgierskiej Górce.