W ramach projektu CrossiGeo na granicy” zaplanowano opisanie 12 tras biegowo-spacerowych. Sześć z nich znajduje się w Zwardoniu, pozostałe zlokalizowane są na terenie innych sołectw Gminy Rajcza i pokrywają się na ogół z przebiegami wybranych szlaków turystycznych. W Zwardoniu trasy zostaną odpowiednio oznakowane. W opisie trasy znajdą się informacje na temat jej przebiegu i dystansu. Dodatkowo podany zostanie czas oraz liczba spalonych kalorii z podziałem na wariant spacerowy i biegowy. Dane są uśrednione i mają charakter informacyjny. Każda trasa posiada trak GPS. Opisy tras zostały już sporządzone -  obecnie opracowywane są tablice  informacyjne, na których opublikowane będą zebrane dane. Montaż tablic przewidziano przede wszystkim w punktach startowych poszczególnych tras. Każda lokalizacja trasy wraz z jej opisem oraz trakiem GPS pojawi się na stronach internetowych Gminy Rajcza. Ponadto dla Zwardonia powstanie mapka papierowa z opisem szlaków biegowo-spacerowych.

W Zwardoniu opracowano następujące trasy: Aleja Zakochanych, Aleja Westchnień, Duża Pętla, Mała Pętla, Wężowa Góra, Trasa transgraniczna. Pozostałe lokalizacje to : Trasa Rachowiecka (Sól Kiczora), trasa Kolonia-Będoszka-Racza-Kolonia (Rycerka Górna), trasa Rajcza-Redykalna-Sucha Góra-Rajcza (Rajcza), trasa Rycerka Dolna-Rycerzowa-Muńcuł-Ujsoły (Rycerka Dolna), trasa Sól-Rachowiec-Zwardoń (Sól), trasa Zwardoń-Racza-Kolonia (Zwardoń). 

Dla wszystkich tych, którzy wybiorą aktywność po płaskim terenie - przygotowany będzie wariant crossfitowy w rajczańskim parku. Tutaj wyznaczona zostanie pętla biegowo-spacerowa. Jedno okrążenie trasy wraz z kilkoma ćwiczeniami na wybranych urządzeniach siłowni zewnętrznej - pozwoli określić średnią liczbę spalonych kalorii w zależności od wersji treningu (bieg czy spacer). Przydatne informacje publikowane będą również na tablicy zamontowanej w pobliżu trasy. Wszystko wskazuje na to, że w lipcu będzie można korzystać ze wspomnianych crossfitowych aktywności

.

Źródło : Gmina Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail