16 września w Zwardoniu spotkali się miłośnicy aktywnego spędzania czasu, tym razem by wziąć udział w Rajdzie Nordic Walking. Na starcie pojawił się również gość specjalny Edward Dudek.

Przemysław Romanek bardzo dobrze oznakował trasę, która ukazywała piękne pasmo Beskidu Żywieckiego. W kilku słowach rajd można opisać jako rekreacyjny, sprzyjający zdrowiu i integracji, aktywnej turystyce.

A tak opisały ją uczestniczki: „To był super aktywny czas w Beskidach ze wspaniałymi ludźmi oraz kijami do nordic walking. Pierwszy raz jesteśmy w Zwardoniu - tuż przy granicy polsko-słowackiej. Życie polega na poznawaniu nowego, uczeniu się, doświadczaniu i stawianiu kolejnych kroków. Piękna trasa z salamandrami, skrzypem, góralskimi chatami.”

„Super impreza sportowa, piękna widokowa trasa, profesjonalny trening nordic walking" - tymi słowami podsumował rajd organizator Przemysław Romanek.

Uczestnicy Rajdu Na Nogi „Kije w dłoń w Góralskie Babie Lato” otrzymali koszulki z logo imprezy medale i vouchery pobytowe w Pensjonatach: Halka, Dom Leśny oraz karnety na Zwardoń Ski.

W tym dniu do Zwardonia zawitała również młodzież ze Szwecji, która po zawodach wysłuchała koncertu Zespołu Ochodzita i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia z Edwardem Dudkiem.

{gallery}nordiczwardon{/gallery}

 

Udostępnij Drukuj E-mail