Miejscem, które oferuje profesjonalne trasy do narciarstwa biegowego wraz z torami jest Hala Boracza w Żabnicy. Trasa pierwsza to trasa trudna o długości 3.000 metrów. Trasa druga to trasa średnia o długości 1500 metrów. Trasa trzecia to trasa łatwa o długości 700 metrów. Oprócz tego na Hali Boraczej znajduje się górka na sanki i snowtubing oraz górka na snowrafting.

Snowrafting to idealny sport dla tych fanów białego puchu, którzy są już znudzeni jazdą na nartach czy snowboardzie. Ze stoku zjeżdża się  przy pomocy pontonu, który pomieścić może kilka osób.  Cała zabawa dostarcza niesamowitych wrażeń, ponieważ kierowanie pontonem nie jest takie łatwe  i jest to  związane ze sporą dozą adrenaliny.

Snowtubing polega na ślizganiu się po śniegu na przystosowanych do tego typu szaleństw kole lub dmuchanym bananie, które są ciągnięte przez skuter śnieżny lub quad.

Jeśli ktoś nie ma własnego sprzętu może go wypożyczyć w schronisku. Do wypożyczenia są narty biegowe, rakiety śnieżne, snowtubing i snowrafting. 

źródło: www.boracza.pl

Udostępnij Drukuj E-mail