Piękne górskie widoki, las, rzeka, cisza i spokój, tak pokrótce można opisać usytuowanie tego magicznego miejsca, miejsca gdzie każdy perfekcyjnie odpocznie.

Dziś obiekt wyróżnia się wysokim standardem świadczonych usług hotelarskich i gastronomicznych, a także bardzo ciekawą architekturą. 

Początki obiektu datuje się na lata 70-te. Niegdyś - Dom Wczasowy „Zacisze” odwiedzany był głównie przez pracowników Śląskiej Fabryki Kabli w Czechowicach-Dziedzicach, już wtedy cieszył się dużym zainteresowaniem i każdy, kto choć raz spędził w nim jeden dzień, chętnie powracał do tego miejsca. Bliskość natury, czyste, górskie powietrze i doskonały punkt wypadowy pieszych wędrówek - to głównie przyciągało turystów. Mieszkańcy gminy do dziś wspominają liczne grupy, które stale gościły w tętniącym życiem „Zaciszu”.

Po zmianach politycznych i likwidacji przywilejów klasy robotniczej „Zacisze” powoli zaczęło wymierać. Turyści oczekiwali zmian a brak inwestycji oraz zainteresowania doprowadzał do niszczenia budynku. Szare PRL’owskie kondygnacje przyciągały jedynie spojrzenia turystów i mieszkańców gminy. Każdy zastawiał się, co dalej będzie z „Zaciszem”…

W 2008 r. Państwo Joanna i Adam Mitręga podjęli decyzję o przywróceniu świetności „Zacisza”.  Pierwotnie plany remontowe polegały na odremontowaniu i wyposażeniu już istniejących budynków, jednak możliwości skorzystania ze środków Unii Europejskiej pozwoliły na większe zmiany. Podjęto działania polegające na budowie ekskluzywnego centrum hotelowo – rekreacyjnego z basenem oraz salą konferencyjną. Intensywne prace, związane z rozbudową, rozpoczęły się w 2011 r.

Ostatecznie powstał jeden z najnowocześniejszych i komfortowych obiektów turystycznych powiatu żywieckiego. Hotel Zacisze składa się z ekskluzywnych, klimatyzowanych pokoi spełniających najwyższe standardy. Piękne dekoracje nawiązujące swoją stylistyką do stylu góralskiego, sprawiają, iż każdy czuje się w nich doskonale.

Zaplecze basenowe z jacuzzi, sauną suchą, łaźnią rzymską oraz grotą solną pozwalają spędzić aktywnie czas wolny. Centrum odnowy biologicznej z gabinetami wyposażonymi w najnowsze urządzenia do świadczenia usług kosmetyczno-zabiegowych na twarz i ciało, dają możliwość regeneracji… również duszy. Bo któż z nas nie lubi czuć się wyjątkowo?

Do tego pyszne dania serwowana prze wybitnego szefa kuchni, który tworzy kompozycje smakowe, wyjątkowe nawet dla najbardziej wymagających smakoszy.

Uśmiech rozdawany przez miłą obsługę sprawi, że każdy gość poczuje się jak u siebie w domu, w nowoczesnym domu, z którego rozpościera się widok na perfekcyjną, górską, rajską naturę.

 

Udostępnij Drukuj E-mail