Katowice to wiele świetnych atrakcji do wyboru. Jedną z nich jest nowoczesny tunel aerodynamiczny, który czeka w centrum miasta.

Katowice znajdują się na krótkiej liście polskich miast, w których działa tunel aerodynamiczny. To nie lada gratka dla mieszkańców Śląska, ponieważ teraz, aby skorzystać z tej niesamowitej rozrywki, wcale nie trzeba wyjeżdżać do oddalonych regionów.

 

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Aerotunel, czyli tunel aerodynamiczny to specjalna konstrukcja, której celem jest imitowanie warunków swobodnego spadania. Za jego pomocą można poczuć wrażenia jak podczas lotu w przestworzach.

W tunelu aerodynamicznym znajdują się duże wentylatory. Wprawiają one powietrze w ruch nawet do 300 km/h. Gdy w środku tunelu znajduje się człowiek, może on unieść się w górę. Jednocześnie taka rozrywka jest bardzo bezpieczna – w tunelu znajduj się siatka zabezpieczająca, a nad lotem cały czas czuwają specjaliści znajdujący się na zewnątrz i wewnątrz tunelu razem z uczestnikiem lotu. To maksymalny poziom bezpieczeństwa.

 

Dla kogo przeznaczone są loty w aerotunelu?

Chociaż kiedyś loty w tunelu aerodynamicznym były przeznaczone jedynie dla osób biorących udział w szkoleniach spadochroniarskich oraz dla spadochroniarzy, obecnie może skorzystać z nich praktycznie każdy. To zatem niesamowita propozycja dla każdego, kto lubi nowe wyzwania i adrenalinę.

W przypadku lotów w aerotunelu nie ma przeciwwskazań wiekowych. Latać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i te niepełnoletnie – najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2 latka. Tunel aerodynamiczny nie ma również wielu przeciwwskazań zdrowotnych, dlatego mogą latać w nim wszystkie osoby, u których nie występują specjalne przeciwwskazania do uprawiania sportów.

 

Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?

Pierwszym krokiem zarezerwowanie lotu dla siebie lub zakupienie go dla innej osoby, na przykład jako prezent na urodziny lub pod choinkę. W przypadku katowickiego tunelu rezerwację można przeprowadzić na stronie: https://katowice.profly.pl/, która zawiera kalendarz prezentujący dostępne terminy lotów.

Na miejsce należy przyjechać z wyprzedzeniem wskazanym w dokumencie, jaki otrzymuje się po dokonaniu rezerwacji. Wtedy uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu wraz z instruktorem – dowiaduje się podczas niego, jak należy postępować podczas lotu. Otrzymuje również odpowiednie wyposażenie niezbędne do lotu – to kask, kombinezon oraz zatyczki do uszu.

Przed rozpoczęciem lotu uczestnicy zapisani na konkretną godzinę wchodzą razem z instruktorem do specjalnego przedsionka. Potem każdy z nich po kolei wchodzi do środka tunelu aerodynamicznego. Czas trwania lotu to najczęściej 3 minuty – to podstawowy wariant sprzedawany przez tunele aerodynamiczne. Wtedy czas lotu dzielony jest na dwie części – po 1,5 minuty każda. Można też zdecydować się na wykupienie dłuższego lotu.

 

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – cennik

Osoby chcące wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym w Katowicach wcale nie muszą przygotowywać się na wysoki wydatek. Ceny w tym przypadku rozpoczynają się od 219 złotych w przypadku lotu dla dzieci i młodzieży, natomiast dla osób dorosłych cena wynosi 259 złotych. W ofercie znajdują się również specjalne pakiety lotów oraz loty uzupełnione o poszerzone szkolenie dla osób, które chciałyby nauczyć się samodzielnego body flyingu.

 

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym – pomysł na prezent

Lot w tunelu aerodynamicznym może być również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Świetnie sprawdzi się na urodziny, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiety czy też na Walentynki lub pod choinę. Często jest też kupowany na wieczory kawalerskie i panieńskie.

Aby podarować lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach, warto zdecydować się na voucher upominkowy. Ma on formę zaproszenia i pozwala na wybór dogodnego terminu lotu. Voucher można kupić bezpośrednio na miejscu, ale również można zamówić go w internecie – wtedy w ciągu paru minut otrzyma się voucher elektroniczny. Ceny voucherów są takie same jak lotów w tunelu aerodynamicznym.

Udostępnij Drukuj E-mail