Przedszkole Publiczne w Świnnej, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego bierze udział w kampanii edukacyjno – informacyjnej: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” organizowanej przez Województwo Śląskie, którego zadania realizuje Wydział Projektów Własnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego województwa w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie i życie dzieci i ich rodzin.

W ramach kampanii planowane jest przeprowadzenie szeregu działań informacyjnych i edukacyjnych. Nauczyciele przygotowują na konkurs scenariusz zajęć dydaktycznych, jury wyłoni najlepsze scenariusze, według których przeprowadzone zostaną zajęcia w placówkach przedszkolnych biorących udział w akcji. Trzymamy kciuki za naszych nauczycieli i mamy nadzieję, że to właśnie ich scenariusz okaże się najlepszy.

Kolejnym zadaniem przedszkola jest opracowanie i zaprezentowanie rodzinom przedszkolaków przedstawienia o tematyce promującej walkę ze smogiem. Nauczyciele wraz z dziećmi zamieszczać będą na gazetce informacyjnej w przedszkolu bieżący stan jakości powietrza w naszej miejscowości. W ramach akcji zostaną także rozdane ulotki informacyjne dla mieszkańców.

W związku z udziałem w programie organizator przekazał trzy oczyszczacze powietrza, po jednym do każdej sali dydaktycznej, dzięki temu dzieci w przedszkolu w Świnnej oddychają czystym powietrzem. Tak trzymać!

 

źródło: spswinna.szkolnastrona.pl

Udostępnij Drukuj E-mail