Słyszeliście o konkursie Wirtualne Gęśle? Nie? To idealna okazja aby się dowiedzieć, gdyż nasza najnowsza płyta bierze udział w głosowaniu! 🎶 wystarczy, że wyjdziecie w link, znajdziecie naszą płytę na liście i zagłosujecie 🧡 to jak możemy liczyć na Wasze wsparcie? Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani to koniecznie zaopatrzcie się w swój egzemplarz - gwarantujemy, że przekona on Was skuteczniej niż jakiekolwiek słowa 😁

 

Głosowanie:


http://www.gesle.folk.pl/?&akcja=pokaz&rok=2020

 

 

WIRTU@LNE GĘŚLE powstały z niezgody na powszechne narzekactwo. Mieliśmy dosyć ciągłego krytykowania i roztrząsania słuszności werdyktu jurorów Folkowego Fonogramu Roku i postanowiliśmy, że każdy z nas - fanów i słuchaczy - będzie mógł wyrazić swą własną opinię.

  Pomysł zrodził się całkowicie spontanicznie, a zrealizowany został przez młodych ludzi, którzy uznal, że warto zrobić coś nowego i ciekawego. Coś, co będzie wspólnym przedsięwzięciem wszystkich folkowych fanów. Corocznym podziękowaniem dla muzyków za ich pracę a naszą przyjemność. I udało się!

  W tym roku Wirtualne Gęśle odbywają się już po raz siedemnasty i - mamy nadzieję - kolejny raz dostarczą wiele zabawy i satysfakcji zarówno fanom, jak i muzykom. A fanów tych z roku na rok jest coraz więcej. Początkowe kilkaset głosów w ostatnich latach urosło do kilku tysięcy. Ukazuje się też coraz więcej płyt z muzyką folkową, etniczną, inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami z Polski i ze świata. Przeciętnemu słuchaczowi - mimo iż dostęp do informacji teoretycznie jest coraz łatwiejszy - właśnie teraz może być trudniej wyłowić interesujące go wiadomości. Plebiscyt zaczął więc spełniać dodatkową funkcję. Stał się miejscem i pretekstem do zebrania i zaprezentowania wszystkich wydawnictw związanych z kulturą tradycyjną, jakie ukazały się w danym roku. Stał się nośnikiem informacji. I promocji. Dowiadujemy się o wykonawcach, których dotąd nie znaliśmy, bądź płytach, które umknęły naszej uwadze.

źródło: Zespół Regionalny Magurzanie i gesle.folk.pl

Udostępnij Drukuj E-mail