Koleje Śląskie informują, w związku z zagrożeniem epidemicznym rozkład jazdy pociągów został dostosowany do aktualnych potrzeb pasażerskich. 

W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o 3 pociągi więcej niż obecnie. Podczas wprowadzania zmian kierowaliśmy się w pierwszej kolejności uwagami zgłaszanymi przez naszych podróżnych oraz zapełnieniem poszczególnych pociągów – przestrzegamy bowiem zaleceń, aby podczas każdego kursu podróżni mogli zajmować co drugie miejsce siedzące.

Warto też przy tym zwrócić szczególną uwagę na kursowanie pociągów w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni wolne, możliwe są jednak warianty, w których dany pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zalecamy dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy. Szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy od 11 kwietnia zamieściliśmy poniżej w specjalnych tabelach. Zaktualizowany rozkład jazdy jest też zamieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce LINIOWY ROZKŁAD JAZDY.

Szczegółowe zmiany od 11.04 z podziałem na dni wolne i dni robocze (UWAGA – dla ułatwienia pliki zawierają zmiany wprowadzone w porównaniu do normalnego rozkładu jazdy):

Zmiany od 11.04 w dni robocze

Zmiany od 11.04 w dni wolne

źródło: kolejeslaskie.com

Udostępnij Drukuj E-mail