Nie każdy z nas musi znać obowiązujące w Polsce przepisy prawne, ale każdy z nas musi ich przestrzegać. Gdy zatem pojawiają się różne problemy prawne, najlepiej skonsultować się ze specjalistami – prawnikami.

Prawo cywilne i rodzinne, prawo pracy, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo ubezpieczeniowe, prawo nieruchomości czy prawo spółek – to jedynie parę różnych dziedzin prawa, które uregulowane są w Polsce odpowiednimi kodeksami, ustawami i rozporządzeniami. Przeciętny Kowalski może mieć problemy z rozeznaniem się we wszystkich aktach, więc w takiej sytuacji warto udać się do prawnika, który specjalizuje się w danym obszarze prawa.

Do jakiego prawnika warto się udać?

Prawnik to osoba, która ma przygotowanie w dziedzinie prawa. Prawnikiem może być adwokat albo radca prawny. Również prawnikami są notariusze, sędziowie, prokuratorzy. Gdy konieczne jest uzyskanie pomocy prawnej, najczęściej udajemy się do adwokata lub do radcy. Gdy zatem pojawiają się problemy prawne, najlepiej wybrać jednego z tych dwóch prawników i dodatkowo zwrócić uwagę, w jakich dziedzinach prawa posiadają oni swoją specjalizację. Wtedy można otrzymać pomoc na najwyższym poziomie.

W jakich sprawach może pomóc adwokat?

Adwokat jako prawnik specjalizujący się w różnych dziedzinach może pomóc swoim klientom w wielu obszarach, między innymi:

  • rozwód, podział majątku po rozwodzie, przyznanie opieki nad dzieckiem oraz sprawy o alimenty

  • problematyczne spadki, podział spadku pomiędzy spadkobierców, sprawy o zachowek

  • sprawy związane z pracą, między innymi dotyczące zwolnień, mobbingu

  • problemy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej

  • sprawy z ubezpieczycielami, na przykład wypłaceni zbyt niskiej kwoty ubezpieczenia

  • problemy z lokatorami niepłacącymi za wynajem nieruchomości

  • sprawy konsumenckie, na przykład dotyczące prawa do reklamacji

Oczywiście, są to tylko wybrane przypadku, w których pomóc może kancelaria adwokacka Katowice – jest ich znacznie więcej, dlatego praktycznie w każdej sytuacji, gdy pojawia się wątpliwość prawna, warto udać się do prawnika.

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Wybór właściwej kancelarii prawnej ma bardzo duże znaczenie dla powodzenia sprawy, dlatego warto wtedy poświęcić czas na porównanie różnych ofert i wyselekcjonowanie takiej kancelarii, która rzeczywiście zapewni pełną pomoc. Warto jednocześnie zaznaczyć, że koszty związane z obsługą prawną wcale nie muszą być bardzo wysoki. Przykładowo, udzielenie porady prawnej to wydatek od około 100 do 150 złotych. Cenniki można uzyskać po kontakcie z kancelarią.

Udostępnij Drukuj E-mail