5 lutego na Dedovce odbył się Przebierany Karnawał na Wielkiej Raczy z nagrodami za najlepsze przebranie. Za przebranie dostępne były 50% zniżki na zjazdy na nartach Był DJ i muzyka. Wcześniej 3 i 4 lutego odbywała się tutaj Snow Paradise Party z DJ Martin Cehelsky& Live Performance HALI SAX., a 11 lutego drużynowe zawody w gotowaniu kwaśnicy.

To tutaj znajduje się najdłuższy tor bobslejowy w środkowej Europie – Alpinocoaster, który działa nie tylko w lecie, ale także w sezonie zimowym – w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych. Start znajduje się na prawo od górnej stacji kolejki linowej na Dedowkę przy budynku garażu dla bobslejów Tor 1300m długości prowadzi od górnej stacji kolejki krzesełkowej na Dedovce w kierunku schroniska Koliba. Z powrotem na górę, bez wysiadania z sanek, można wjechać 400-metrowym wyciągiem. Tor saneczkowy został skonstruowany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prędkość poruszania się wózka na torze samodzielnie reguluje pasażer, przy czym maksymalna możliwa prędkość wynosi 40 km/h. Wózek jest skonstruowany w sposób uniemożliwiający mu wypadnięcie z toru, a pasażerowie są przypięci pasami bezpieczeństwa. Wózki są dwuosobowe, mieszczą także dwie osoby dorosłe. Tor saneczkowy czynny jest również w sezonie zimowym.

Oprócz jazdy na nartach stokiem można nacieszyć się z innej perspektywy i przeżyć coś nietypowego. Snowparadise oferuje ekstremalną jazdę kassbohrerem – ratrakiem przygotowującym trasy narciarskie.

Zdjęcia: Snowparadise Snowparadise Veľká Rača Oscadnica

{gallery}oscadnica{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail