22 października 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Word Travel Show w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym w Nadarzynie k. Warszawy rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do wygrania był certyfikat „Organizator Godny Polecenia” dla rzetelnego i sprawdzonego organizatora turystyki aktywnej.

Wśród 21 organizacji, stowarzyszeń, klubów i kół z całej Polski certyfikatem zostało wyróżnione Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa Kangchendzonga PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu za organizację XX Międzynarodowej Akcji „Wędrówki z przewodnikiem” - WAKACJE 2017.

Inicjatorem i organizatorem Akcji "Wędrówki z przewodnikiem” - WAKACJE 2017 oraz opiekunem KTGiK „Kangchendzonga” jest nauczyciel geografii I LO w Żywcu Pan Jacek Seweryn.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy współudziale i dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Żywcu oraz przy pomocy Koła Przewodników Górskich PTTK w Żywcu (szczególnie pani Krystyna Czech), a także Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu. To już kolejne wyróżnienie dla Klubu w konkursach ogólnopolskich! Dyplomy i nagrody wręczali prezes ZG PTTK Jacek Potocki i przewodnicząca jury, Jolanta Śledzińska.

Przedstawiciele Koła uczestniczący w podsumowaniu konkursu - Katarzyna Paździoro (kl. 2a), Katarzyna Krutak (kl. 2a), Paulina Kolasa (kl.1g), Gabriel Jarco (kl. 1g) i Kamil Drewniak (kl. 1g) przy tej okazji wzięli udział w ciekawych imprezach towarzyszących: zwiedzili prezentacje 200 krajów i regionów z całego świata oraz uczestniczyli między innymi w: pokazach dronów i najnowocześniejszych aparatów fotograficznych oraz kamer, w pokazach survivalowych (w tym: kuchni polowej XXI wieku wraz z degustacją), w warsztatach orgiami i kaligrafii japońskiej, w prezentacji i przymierzaniu kimon, w prezentacji odzieży i sprzętu outdoorowego oraz w prezentacji wydawnictw i ofert turystycznych. Zobaczyli ponad 120 jednostek pływających o wartości 20 mln Euro, odwiedzili salon nurkowy, zobaczyli oferty turystyki nurkowej i specjalistycznego sprzętu nurkowego. Uczestniczyli w spotkaniach z himalaistą Krzysztofem Wielickim, z podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską i z boliwijską zapaśniczką Carmen Rojas.

Gratulujemy wspaniałego wyróżnienia!

Źródło i zdjęcia: I LO w Żywcu

 

Udostępnij Drukuj E-mail