Niebywałą atrakcją w obiekcie hali sportowej w Rajczy jest ścianka wspinaczkowa.

Ścianka wspinaczkowa powstała w grud­niu  2013 roku  w ramach projektu „Climbing for all – bezpieczeństwo i aktywność fizyczna w górach – budowa ścianki wspinaczkowej w Rajczy” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 - 2013 za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. 

Ścianka ma  wysokość ok. 10 m i zajmuje powierzchnię ok. 100 m2. Wyposażona jest w 6 stanowisk, z których jednocześnie może korzystać 12 osób.

Obiekt znaj­duje się w  hali spor­to­wej w  Zespołu Szkół w Rajczy. 

Na dzień dzisiejszy nie ma wyznaczonych godzin czy dni  kiedy można korzystać ze ścianki. Ze względów bezpieczeństwa jeśli ktoś korzysta ze ścianki zawsze musi być pod opieką instruktora, dlatego też "otwierana" jest wtedy, kiedy jest taka potrzeba tzn. kiedy są chętni. Regularnie działa w czasie ferii i wakacji kiedy GOKiS w Rajczy zatrudnia instruktora na ściankę, który opiekuje się chętnymi do wspinaczki.

Kontakt do indywidualnych ustaleń otwarcia ścianki wspinaczkowej w Rajczy:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy

ul. Parkowa 2, 34-370 Rajcza

tel/fax 33 86  43 230

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Udostępnij Drukuj E-mail