Orawska Kolejka Leśna oferuje nietypową atrakcję dla  dzieci i dorosłych  jaką  jest przejażdżka  zabytkową kolejką wąskotorową  z Mikołajem, aniołami i diabłami. Na uczestników czeka  gorąca herbata oraz miodowe wyroby oraz opłatki.

Bilety: dorośli -5 €, uczniowie/ seniorzy - 2,5 €, dzieci do 6 lat - 1 €.

Odjazdy o godzinach: 13:00, 14:30, 15:45 h

 

 

Pociągi turystyczne na Orawskiej Kolejce Leśnej wyjeżdżają na wycieczki ze stacji dolinnej Tanečník. Stacja znajduje się w pobliżu wsi Oravská Lesná, z którą jest połączona umocnioną leśną ścieżką o długości około 6 km.

Po zakupie biletu na pociąg, można wsiąść do drezyny spalinowej lub wagonów panoramicznych, które ciągnie lokomotywa parowa lub spalinowa. Tor o długości 3 kilometry do stacji końcowej Sedlo Beskyd (Przełęcz Beskid) we wysokości 935 m n. p. m. pociąg pokonuje za około 15 - 20 minut. Tutaj robi przerwę, podczas której można wejść na wieżę widokową niedaleko stacji i zobaczyć przepiękną panoramę przyrody orawskiej. Otwarty dla Państwa jest także zrębowy dom góralski, który przedstawia kulturę Górali na Orawie. Po zwiedzaniu następuje jazda z powrotem do doliny. Cała trasa, również z pobytem na stacji Sedlo Beskyd, trwa około 1 godziny a 10 minut.

Informacje dodatkowe:
Drezyna kursuje w przypadku mniejszej liczby zwiedzających. Jej pojemność wynosi 11 miejsc do siedzenia.
Jeśli pasażerów jest więcej, są dostępne otwarte lub zamknięte wagony ciągnięte przez lokomotywy spalinowe.
Należy ciepło się ubrać.

Mapkę jak dojechać oraz więcej informacji  znajdziecie pod  linkiem

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail