W tym roku Tatrzańska Świątynia Lodowa na Hrebienku (Tatry Wysokie, 1310m n.p.m.) na Słowacji inspirowana jest bazyliką Świętego Piotra w Rzymie i kolumnadą Berniniego. Od 23 listopada do 30 kwietnia 2019 roku w godzinach od 9.00 do 19.00 na Hrebienku można podziwiać tę niezwykłą architekturę przekutą w lodową perłę. 

O precyzję detali zadbał Adam Bakoš z zespołem słowackich, czeskich i hiszpańskich rzeźbiarzy. Zbudowano ją aż z 1880 bloków lodu, które łącznie ważą ponad 225 ton.

W tym roku lodowa świątynia na Hrebienku ukryta jest w jeszcze większej kopule o średnicy 25 metrów. Szklane witraże wykonał szklarz i projektant słowacko-greckiego pochodzenia, Achilleas Sdoukos, którego życie artystyczne skupione jest na poszukiwaniu formy w magicznym materiale, jakim jest szkło. Już po raz trzeci stworzył on unikalne dzieła do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej, której majestatyczna bryła jest ewenementem w całej Słowacji i choćby dlatego warto ją odwiedzić.

Ceny biletów:

9€ – dorośli
8€ – seniorzy, dzieci 13-18 lat
6€ – dzieci 6-12 lat

*bilety w weekend są o 2€ droższe

Jak dojechać? 

Do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Hrebienku (Tatry Wysokie, 1310m n.p.m.) można dotrzeć wygodną kolejką naziemną ze stacji Stary Smokowiec. Bilety na kolejkę można dodatkowo kupić online na gopass.sk.

źródło i grafika: www.vt.sk

zdjęcia: Marek Hajkovsky QEP

Udostępnij Drukuj E-mail