Walory turystyczne oraz przyrodnicza różnorodność to niewątpliwe atuty naszego regionu. Piękne beskidzkie szlaki przyciągają o każdej porze roku rzesze ludzi, którzy z dala od zgiełku i trudów codziennego życia, mogą przebywać wśród przyrody i wspaniałych krajobrazów.

U zbiegu szlaków, na swojej drodze spotykają górskie schroniska, które dają osłonę w czasie niepogody, możliwość odpoczynku i noclegu przed dalszą wędrówką, a także stanowią miejsce spotkań i rozmów wszystkich pasjonatów górskich wędrówek.  

Każde z nich ma swoją specyficzną, niepowtarzalną historię i emanuje swoistą atmosferą.
Chcemy Wam je przybliżyć,  dlatego otwieramy nowy cykl reportaży pod nazwą "Domy w głębi lasu - o schroniskach z Magdaleną Omyłą", która jest przewodnikiem beskidzkim i założycielką najpierw Szkolnego, a potem Gminnego Koła Krajoznawczo Turystycznego w Rajczy i będzie naszym ekspertem w tej wędrówce.

Co dwa tygodnie prezentować będziemy nowe schronisko i opowiadać o jego walorach i specyfice. Porozmawiamy z gospodarzem schroniska, który opowie nam o kulisach swojej pracy i postaramy się dowiedzieć ciekawych rzeczy.   
Rozpoczynamy od schroniska na Wielkiej Raczy, najdalej na zachód wysuniętym szczytem Beskidu Żywieckiego.
Przy okazji przypominamy wywiad z Magdaleną Omyłą z lipca 2016 r.

"Bo w górach jest wszystko, co kocham". Zapraszamy do oglądania!

Odcinek 7 - Hala BoraczaOdcinek 6 - Hala Rycerzowa


Odcinek 5 - Przegibek Raczański


Odcinek 4 - Hala LipowskaOdcinek 3 - RysiankaOdcinek 2 - Krawców Wierch


Odcinek 1 - Wielka Racza 

Reportaż: Magdalena Omyła

Realizacja nagrania: Wojciech Kupczak

Pomoc merytoryczna: Łukasz Radwaniak

Producent: WGmedia