Koło PTTK Globtroter powstało w 2014 roku. Obecnie liczy 59  członków.

W 2015 roku na 110 lecie Oddziału Babiogórskiego Koło PTTK Globtroter wyznaczyło nowy spacerowo-rowerowy szlak na Słowiankę o długości 8 km, a następnie na tym szlaku zorganizowany został I rajd Koła Globtroter.

W 2016r odbył się II Rajd na Słowiankę pod nazwą Święto Gór, który został wpisany po raz pierwszy w kalendarz rajdów Oddziału Babiogórskiego. Prowadził z Bystrej niebieskim szlakiem  na Romankę, dochodził do Słowianki, a następnie ścieżką spacerową do Brzuśnika.

 Członkowie kola w 2016 roku brali udział w 110 rajdach i wycieczkach. Zdobyli 20 dwutysięczników a także brali udział we wszystkich rajdach Oddziałowych.

W tym roku Koło PTTK Globtroter wyznaczyło 8 kilometrowy odcinek szlaku od Juszczyny aż po Lachowe Młaki. Jest to połączenie szlaku niebieskiego schodzącego do Sopotni [rondo na przełęczy u Poloka] i żółtego szlaku biegnącego na Słowiankę. Tym szlakiem Koło PTTK Globtroter zamierza przeprowadzić III rajd Koła Globtroter 26.08.2017r. Oto cały program rajdu:

 

Przez 3 lata naszego istnienia działamy bardzo aktywnie. Uczestniczymy prawie we wszystkich rajdach oddziałowych a oprócz tego organizujemy własne wyprawy w góry, rajdy rowerowe, biegi i wyjazdy do teatru. Bierzemy udział w konkursach sprawnościowych wiedzy turystycznej i wiedzy o regionie. Nasze działanie to alternatywa do drogich wyjazdów zagranicznych, my wypoczywamy w sposób czynny i aktywny na łonie natury a także poznajemy rodzime atrakcje. Wszystko wykonujemy społecznie z zamiłowania do rozwoju turystyki w naszym regionie i gminie. Nie zależy nam na wielkich ilościach członków w Kole natomiast chcemy przyciągnąć ludzi aktywnych, którzy pragną coś zrobić dla rozwoju turystyki. W tym roku udało nam się połączyć dwa szlaki w rejonie Juszczyny naszą czerwoną ścieżką spacerową. Odcinek między szlakiem niebieskim od przełęczy u Poloka do szlaku żółtego i zielonej ścieżki spacerowej na Lachowe Młaki nie był dotąd oznaczony, a teraz jest połączenie  z Juszczyną, Sopotnią, Żabnicą, Słowianką, a także można łatwo zjechać rowerem górskim od Słowianki w stronę Juszczyny, Brzuśnika czy Sopotni czy do Żywca niebieskim przez Trzebinię ”– mówi Stanisław Gołek prezes Koła PTTK GLOBTROTER Brzuśnik.

Oto kilka zdjęć z nowego szlaku:

{gallery}juszczynaspacerowa{/gallery}

zdjęcia: Koło PTTK Globtroter 

Udostępnij Drukuj E-mail