W tym roku, w sobotę 28.04.2018 r. odbędzie się już V Rajd Rupienki. Tym razem wystartuje o godz. 9.30 z Rupienki, skąd uczestnicy  spacerowym krokiem przejdą na Tyniok, gdzie planuje się zbiórkę ok. godz. 12.00.

W tym roku  Rajd poświęcony jest pasterstwu i jego gościem honorowym będzie baca koniakowski Piotr Kohut ze swymi owcami. Na Tynioku odbędzie się turystyczny piknik, prelekcja Piotra Kohuta o kulturze pasterskiej oraz turnieje wiedzy o pasterstwie i Beskidach dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Dzieci i młodzież mogą tradycyjnie zagrać też w piłkę i przewieźć się wozem strażackim.

Można też na Tyniok przyjść z innych miejsc w Trójwsi czy Żywiecczyzny, wcześniej zgłaszając u komandora rajdu - Rafała Grosza chęć uczestnictwa w konkursach i pikniku.

Organizatorzy szykują ciepły posiłek i możliwość upieczenia kiełbaski. 

Więcej o rajdzie, telefon do organizatora i materiały do konkursów znaleźć można tutaj

Przełęcz Rupienka stanowi przejście między doliną Czadeczki na zachodzie (sprowadza w nią wygodna droga) a doliną Czernej na wschodzie. Nazwa, nadana tej przełęczy przez turystów, pochodzi od leżącego na północ od niej (na stoku Ochodzitej) przysiółka Rupienka. Przez przełęcz biegną znaki niebieskie szlaku turystycznego ze Zwardonia na Baranią Górę, zaczyna się szlak turystyczny żółty w kierunku Koniakowa i zielony w stronę Wierch Czadeczki, Jaworzynki i Trójstyku.

 źródło i zdjęcie:   Rajd Rupienka

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail