Czwarta, wiosenna edycja, wydarzenia Mamy w Góry 4!, którego inicjatorką oraz organizatorką jest Małgorzata Jachacz-Łopata - Górska Mama, odbędzie się 19 maja na Hali Boraczej. Uczestnicy ruszają z Żabnicy w stronę Hali Boraczej o godzinie 10.00.  

Jaka trasa czeka uczestników podczas Mamy w Góry 4?
Na górę prowadzi kręta asfaltowa droga o długości około 3.5 km, pod koniec jest fragment polny, dochodzący już prosto do schroniska. Droga pozwala spokojnie wjechać z dzieckiem w wózku, nawet z maluchem w gondoli. Warto odważyć się na wjazd na rowerze z dziećmi w przyczepce rowerowej lub fotelikach. Czas dojścia zajmuje ok. 1 godziny, natomiast czas wjazdu na rowerze bez pośpiechu: ok. 30-40 minut. Pod schroniskiem jest mnóstwo miejsca na piknik. Schronisko na Hali Boraczej ma niezwykłą atmosferę i można tam już poczuć ducha prawdziwych dzikich Beskidów.

 O 11:30 zaczną się prelekcje gości wydarzenia, tym razem motywem przewodnim będzie odpowiedzialna turystyka oraz rowerowe podróże z dzieckiem. Zakończenie wydarzenia planowanie jest na godzinę 15.00 na górze, ale chętni mogą zostać tyle, ile mają ochotę. Jak zawsze, górskiemu spotkaniu będzie towarzyszyło wspólne ognisko. Spotkanie Mamy w Góry! jest otwarte dla wszystkich chętnych. 
 
Czym jest inicjatywa Mamy w Góry!?

Ideą jest zaktywizowanie mam (ojców również!) i dzieci do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu bez względu na pogodę oraz porę roku. Spotkaniu towarzyszą prelekcje specjalistów: instruktorów różnych form ruchu, "ludzi gór", ratownika medycznego, pasjonatów sportu, ratownika GOPR i wielu innych ciekawych osób. Cel realizujemy poprzez wspólną wycieczkę do jednego z beskidzkich schronisk. Dotychczas spotkania odbyły się w okolicach Bielska-Białej:

Mamy w Góry 1! - edycja letnia, 24.06.2017, schronisko Stefanka
Mamy w Góry 2! - edycja jesienna, 14.10.2017, schronisko na Magurce
Mamy w Góry 3! - edycja zimowa, 10.03. 2018, schronisko na Szyndzielni

Wydarzenia cieszą się sporą popularnością, podczas pierwszego obecnych było 120 osób, podczas drugiego już 240, podczas trzeciego, zimowego - 130 osób. 

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych!
Zapraszamy też do odwiedzenia Bloga Górskiej Mamy.

Zdjęcia Małgorzata Jachacz-Łopata - Górska Mama Profil FB

 

 
Udostępnij Drukuj E-mail